אטרקציות

 
 

 

אטרקציות

 
   
 
חדרי בריחה - דרך מרתקת לפתח את החשיבה

אם אתם מעוניינים להגיע לחדר בריחה חשיבתי נטו, וגם ללא תחרות, אתם מוזמנים לבוא ולהביא את המשפחה. חדר בריחה זה הנו חדר שאתם והאהובים עליכם &nd


פורסם: 5/7/2018

מאמר זה שייך לקטגוריית אטרקציות

אם אתם מעוניינים להגיע לחדר בריחה חשיבתי נטו, וגם ללא תחרות, אתם מוזמנים לבוא ולהביא את המשפחה. חדר בריחה זה הנו חדר שאתם והאהובים עליכם – קבוצה אחת שצריכה לפתור איזושהי בעיה. היא נפתרת באמצעות פתרון מכלול תסביכים וחידות שונים ושונות, הכוללים פענוח צופן, מציאת קוד, פתיחת דלתות נעולות, שחרור מאלקטרומגנט, וכד'. המטרה של הצעדים הללו היא להתקדם בשלבים עד להגעה לשלב האחרון במשחק, שאחריו הוא ייפתר.

כיצד הבילוי יוצא לדרך בחדר הבריחה?

העלילה מוצגת על ידי הנהלת החדר, אשר מספרת לכם גם מה מותר ומה אסור לכם לעשות בתוכו. לאחר מכן, אתם צפויים להיכנס לחדר ולהתחיל לשחק. אל תגידו לעצמכם "אבל ניתקע בפנים". החדר עפוף ברמזים לשלבים הבאים, וכל מה שתצטרכו הוא למצוא אותם ולהתקדם. לדוגמה, אם ראיתם בחדר ארגז עם חפצים מסוימים, כנראה מתחבא שם איזשהו קוד המשמש את השלב הבא. כך בנויים הרמזים בחדרי הבריחה החשיבתיים.

כיצד אמורה לפעול הקבוצה בחדר הבריחה?

היא צריכה לתפקד כקבוצת חברים מגובשת אשר חותרת למטרה. לעתים, אנשים שוכחים זאת ופועלים כפרטים. אם אתם מעוניינים במשחק יעיל, האזינו לקרובים שלכם, לחברים שלכם לדרך. גם אם לחלקם אתם לא מאד מאמינים בשוטף, בחדר בריחה ייתכן כי הם צודקים במה שהם חושבים שצריך לעשות. בדרך כלל, כאשר אתם מתייעצים אתם מגלים שלימדתם גם את הצד עמו התייעצתם, וכך נוצרת דינמיקת משחק מאד מעניינת.

אומרים שחדר בריחה זה פחד ואימה, מדוע זה לא נראה כך?

זה יגיע בשלבי פתרון מאוחרים יותר. כאשר הנהלת החדר תראה שאתם קרובים לסוף, היא תתחיל להשמיע קולות מפחידים ולנסות להקשות עליכם להתקדם. בסוף המשחק בדרך כלל השחקנים שגילמו את היריב יזדהו כמנהלי החדר וידונו אתכם על אמצעי התשלום מיד עם הסיום. מי שמחפש חדר בריחה פחד ואימה אמתיים בדרך כלל לא יבוא בקבוצה אלא עם מעט חברים, ויירשם לחדר בריחה ללא חידות, אלא עם תפאורה, דמויות וקולות מפחידים. חדרי בריחה מסוג זה מיועד גם לקבוצה וגם לבודדים. לעומת זאת, חדר בריחה פתרון חידות כמו זה שהוצג במאמר מתאים לקבוצות בלבד.